17.01.2018 - Malatya Şehir Portalı & Firma Rehberi

Türk Hat Sanatı Pdf E-book

Türk Hat Sanatı Pdf E-book

Atalarımız Türkler, İslam dinine en büyük hizmeti onun kuruluşundan yayılmasına kadar siyasi ve askeri alanda olduğu gibi kültür alanında da yapan milletlerin başında gelmektedir. Verdikleri bilimsel eserler, yüzyıllar boyu İslam ın öğretilmesi ve gelişmesinde, öğretim ve eğitimde temel olmuş, en önemli başvuru kitapları olarak bütün kültür dünyasında İslam araştırmalı için okunmuştur. Yazı alanında da Kufi ‘den sülüs ve nesih e geçiş döneminde Türkler Arap yazısını alarak gelişmesini sağlamış, onu güzel sanatların bir unsuru, önemli bir dalı haline getirmişler, kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim ‘in yazılmasında mucizeler yaratmışlardır. Öyle ki, bugün İslam aleminin büyük çoğunluğu Kur’an-ı Kerim ‘i Türk hattından okumaktadır.

 

Türk Hat Sanatı Pdf E-book Kitap İndir

 

 

 

Modanisa INT
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

~

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Malatya Son Dakika Haber sistemi ve Firma Rehberi olarak kurulan Portal sitemiz hizmetlerine devam etmektedir. Malatya Haber alma konusunda bir çok sosyal medya kaynağından yararlandığımız gibi bir çok yerel ve genel haber sitesinden de faydalanmaktayız. Kullanım şartları içerisinde belirtilen sitelerin Malatya ile ilgili haberleri sitemizde yayınlanmamaktadır. Kural ihlali yaptığımızı düşünüyorsanız malatyaweb@gmail.com adresi ile iletişime geçebilirsiniz. Sitemizde Malatya son haberler bulabilirsiniz.

site ekle toplist