19.01.2021 - Malatya Şehir Portalı & Firma Rehberi
Malatya Portal ~ Firma Rehberi

Doğalgazda %30 Tasarruf Zamanı

Doğalgazda %30 Tasarruf Zamanı

 

Son dönemlerin en çok kullanılan enerjisi ve Türkiye ‘nin de %70 inde aktif kullanılmakta olan Doğalgaz ‘dan nasıl tasarruf ederiz ? Kış geldi ve zaman tasarruf zamanı…

Tasarruf için bir çok yöntem olmakla birlikte ilk akla gelenler ; oturulan konutun tüm bina olarak dıştan izolasyon yaptırılması, Petek-kombi-tesisat temizliklerinin yaptırılması, Radyatörlerde termostatik vanaların kullanılması, kombi bakım ve temizliği gibi işlemlerdir.

Bina izolasyon konusu tamamen kat sakinlerinin anlaşarak yaptıracakları ve maliyeti yüksek bir işlem olmakla birlikte büyük tasarruflar sağlar, kışın soğuktan yazın ise sıcaktan konutunuzu korur.

Bizim üzerinde durmak istediğimiz konu ise tesisat ve petek(radyatör) temizliği konusu : Isıtma sistemlerinde kullandığımız radyatör(petek) ve tesisat borularımızın içerisinde zamanla tortular, kireçlenmeler, kir ve pas gibi ısı iletimini ve sıcak suyun tesisat içerisinde engelleyen faktörler ortaya çıkabilir. Tesisatın kullanılmaya başlanılmasından 2 yıl sonra ısınmadaki düşüş hissedilir ve net olarak 4-5 yıl sonra ise artık eskisi gibi ısınamadığınızı ve yüklü miktarda doğalgaz faturası ödediğinizi hissedebilirsiniz. İşte bu tür durumlardan kurtulmak için profesyonel ekiplere ve ustalara iki-üç yılda bir tesisatınızı, peteklerinizi ve kombinizi temizletmeniz gerekmektedir. Bu işlem sizlere kış döneminde %20 ile %30 tasarruf sağlatacaktır.

 

petektemizleme

Piyasada petek yıkama adı altında bu işi yaptığını söyleyen kişilerin ucuz fiyat vererek sadece suyu değiştirip peteklerinizi temizlendi sanmayın. Petek temizliği kimyasal ilaçla yıkamayla yapılır, petek suyunun değiştirilmesini sakın birbiriyle karıştırmayın. Temizleme firmasının kullandığı kimyasal ilaçları mutlaka sorun ilacın özelliğine bakın kimyasal ilaç kullanmıyorlarsa boşuna para vermeyin, çünkü su değiştirmesini sizde kendiniz evde yapabilirsiniz, paranızda boşa gitmez.

iletisim

Radyatör temizliği yaparken önemli olan yerlerinden sökülmemesidir. Geleneksel yöntemlerde radyatörlerdeki kireçlenmeleri ve tortuları içinden atmak için mutlaka söküm işleminin yapılması gerekmektedir. Bu da temizlik sırasında çevrenin kirlenmesi ve ekstra maliyet anlamına gelmektedir. Petek temizliğinde güvenli yöntemler izleyen donanımlı ekiplerimiz kalorifer tesisatı için en uygun kimyasallarla çalışmakta ve üstün hizmet sunmaktadır. Kalorifer sisteminde kombiler peteklerden daha üst seviyede bulunmaktadır. Bu da devir daimi sırasında suyun içinde bulunan kireçlerin peteklerin alt kısımlarında yoğunlaşmasına neden olmaktadır. Bu kireçler zamanla katılaşmakta ve sonuçta peteklerin alt kısımlarının ısınmamasına yol açmaktadır. Firmamız özel kimyasallar ve makineler aracılığı ile petekleri yerinden sökmeden temizlemekte ve kalorifer sisteminin eski performansına kavuşmasını sağlamaktadır.

malatya_tesisat_orta1

 

number_one

 

 

 

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Ali Yılmaz dedi ki:

    Petek temizliğinin faydasını gördük. 2 saat içerisinde tüm tesisatımız ve kombimizi temizleyen Malatya Tesisat a çok teşekkür ederiz.

  2. Mustafa Bayrak dedi ki:

    Radyatör temizliğinde Malatya da tek firma. Gerçekten profesyonel ve efendi personellerinize teşekkür ederiz.

BİR YORUM YAZ