27.01.2021 - Malatya Şehir Portalı & Firma Rehberi
Malatya Portal ~ Firma Rehberi

Doğanşehire 22 Milyonluk Yatırım

Doğanşehire 22 Milyonluk Yatırım

MASKİ ‘den Doğanşehir ilçemize 22 milyonluk dev yatırım.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır, beraberinde Genel Müdürümüz Dr. Özgür Özdemir ve Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük ile birlikte ilçede yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

BAŞKAN ÇAKIR: DOĞANŞEHİR’E 22 MİLYONLUK YATIRIM YAPIYORUZ

Alt yapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte üst yapı çalışmalarına başlanacağını ifade eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır, daha yaşanabilir bir Doğanşehir’in ortaya çıkacağını söyledi.

MASKİ’nin Malatya’nın her ilçesinde hummalı bir çalışma içerisinde olduğunu kaydeden Başkan Çakır, “İçmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu alt yapı çalışmaları hususunda ilçelerimize çok ciddi yatırımlar yapıyoruz. Şu an bütün ilçelerimizin alt yapısında çalışma var. Bunlardan en önemlilerinde bir tanesini Doğanşehir İlçemizde yapıyoruz. İlçe merkezinin alt yapısı tamamen yenileniyor. Şuan 90 bin metre kanalizasyon, 75 bin metrede içmesuyu şebeke hattı yenileme ihalesi yapıldı. 18 milyon TL’lik maliyeti olan çalışmamız devam ediyor. Bunlar sadece ilçe merkezine yaptığımız yatırım. MASKİ Genel Müdürlüğümüz Doğanşehir İlçesi geneline 22 milyon TL’lik bir yatırım yapıyor. Üst yapı çalışmalarını yapmadan alt yapı çalışmalarını yapmak gerekiyor. Dolayısıyla bu ilçemizde de ilk önce alt yapıdan başladık. Alt yapı bittikten sonra hemen üst yapıya geçeceğiz. Çalışmalarda emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak : maski.gov.tr
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ