27.02.2021 - Malatya Şehir Portalı & Firma Rehberi
Malatya Portal ~ Firma Rehberi

Gedik Gençlik Merkezi

Gedik Gençlik Merkezi

GEDİK GENÇLİK MERKEZİ AÇILIŞI YAPILDI

Kültürel ve eğitim hizmetlerinin ilçe genelinde yaygınlaşması adına fiziki yatırımlarına ara vermeden devam eden Yeşilyurt Belediyesinin Gedik mahallesindeki 12 dönümlük atıl durumdaki alana üç kat üzerinden inşa ettirdiği, içerisinde çok amaçlı salonları ve kütüphanesi bulunan Gedik Gençlik Merkezi, ilgi ve katılımın yüksek olduğu açılış töreniyle hizmete sunuldu.

GEDİK GENÇLİK MERKEZİNİN AÇILIŞINA YOĞUN İLGİ

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine; Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AK Parti İl Başkanı Hakan Kâhtalı, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İlçe Belediye Başkanları, AK Parti İlçe Başkanları, İl ve İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, kurum, kuruluş ve meslek örgütlerinin temsilcileri, mahalle muhtarları, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

 

12 DÖNÜMLÜK KİREÇ OCAĞI EĞİTİM KAMPÜSÜNE DÖNÜŞTÜ

Yeşilyurt İlçesinde eğitim, kültürel, sanatsal ve sosyal hizmetleri yoğunlaştırdıklarını ve 7’den 70’e tüm vatandaşlara kaliteli mekânlarda faydalı hizmetlerde sunduklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Gedik mahallesinde daha önce kireç ocağı olan daha sonra atıl duruma dönüşen 12 dönümlük alanı üç katlı Gedik Gençlik Merkezi, çevre düzenlemesi ve yeşil alanlarıyla eğitim kampüsüne dönüştürmenin gururunu yaşadıklarını söyledi.

  
12 EĞİTİM MERKEZİMİZDEKİ 28 KURSTA 2 BİN 629 ÖĞRENCİMİZE HİZMET SUNUYORUZ

İlçe genelinde hizmete sundukları eğitim merkezleriyle kültürel ve sanatsal hizmetlerde fark oluşturmaya devam ettiklerini belirten Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat “Nüfus artışının çok fazla yaşandığı ilçemizin tüm bölgelerinde fiziki yatırımlarımızın yanı sıra sosyal, kültürel, eğitim ve sanatsal hizmetlerimize ara vermeden devam ediyoruz. AK Belediyeciliğin temelindeki sürekli değişim ve yenilik anlayışını ön plana koyarak Yeşilyurt’un değişim ve dönüşümüne katkı sunacak hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Milletimize hizmet etmenin şerefini ve gururunu yaşıyoruz. İlçe genelinde faaliyetlerine devam eden yedi adet Gençlik Merkezimiz, beş adet Yeşilkonak Hizmet Binalarımız, Kadın ve Yaşam Spor Merkezimiz, Yeşilyurt Kent Konseyimiz, Medeniyet Sanat Araştırmaları Merkezimiz, Açık Hava Sahnemiz ve Fethi Gemuhluoğlu Bilgi Evimizde tüm vatandaşlarımızın yararlandığı kültürel, sportif ve eğitim hizmetler sunuyoruz. 12 Eğitim Merkezimizde İŞ-KUR ile Halk Eğitim Merkezimizin destek verdiği 28 farklı kursta toplam 2 bin 629 öğrencimiz yararlanmaktadır, bayanlarımıza yönelik meslek edindirme kurslarımıza devam ediyoruz. Çocuk Trafik Eğitim Parkımızda ise 15 bin 266 öğrencimize trafik kurallarıyla ilgili teorik ve pratik eğitimler verdik. 1.5 yıl önce temelini attığımız ve bugün hizmete sunmaktan büyük gurur duyduğumuz Gedik Gençlik Merkezimiz üç kat üzerinden hemşehrilerimize hizmet verecek ve binamızın içerisinde çok amaçlı salon, hoby salonu, kafeterya, atölye, el işi atölyesi, bilgisayar odası, etüt odası ve kütüphane bulunmaktadır. Belediyecilik milletimizle buluşma noktasıdır, insanlara dokunan hizmetler sunmaktır. AK Belediyeciliğin farkı kentimize çok yakından hissedilmektedir. Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere tüm belediyelerimiz halka hizmet etme yarışındalar ve her alanda güzel hizmetler sunulmaktadır.” dedi.

 

Kaynak : yesilyurt.bel.tr
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ