01.03.2021 - Malatya Şehir Portalı & Firma Rehberi
Malatya Portal ~ Firma Rehberi

Kuzey Çevreyolu

Kuzey Çevreyolu

MALATYA YENİ KUZEY ÇEVREYOLU

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet ÇAKIR ; Çöşnük Kavşağından başlayıp Tandoğan, Göztepe, Hanımınçiftliği, Taştepe, Melekbaba, Çarmuzu, Kaynarca, Kiltepe, Yeşiltepe ve Dilek Mahallelerimizden geçerek Malatya-Sivas Karayolu ile birleşen KUZEY KUŞAK yolumuzun Çarmuzu Kaynarca bağlantısını da asfaltladık.

13.3 kilometre uzunluğundaki Kuzey Kuşak yolumuzun 12 km lik kısmını tamamladık. Melekbaba-Hanımınçiftliği bölümünde bulunan 77 yapının kaldırılması ile ilgili görüsmelerimiz ise devam ediyor. Kuşak Yolumuzu Viyadükle Battalgazi yolumuza bağlayarak projemizi tamamlayacağız.

Artık hemsehrilerimiz Emeksiz Alt Kavşağından Kubilay Lisesinin önünden geçerek Çarmuzu – Kaynarcadan geçerek (Çevre Yolu ve Yeşiltepe Yoluna girmeden) çok daha rahat bir şekilde Şehir Mezarlığına, Dilek ve Sivas yoluna gidebiliyorlar.

Kaynak ; Twitter

 

Malatya Kuzey Çevreyolu

Kuzey Çevreyolu Projesi

Malatya Proje

Malatya Yollar

Kuzey Çevreyolu

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Malatya Haber dedi ki:

    Kuzey çevreyoluna şu anki çevreyolu bağlantısı berbat zaten. Turgut temelliden inip kubilay lisesine gidene kadar her taraf karmakarışık araç park edilmiş durumda. Araçların bir çoğu kaldırım üzerinde. Yukarı doğru yani merkeze geliş ise trafik yoğunluğundan dolayı can sıkıcı. Malatya şehirleşme açısından berbat yani.

BİR YORUM YAZ