18.01.2022 - Malatya Rehber & Firma Rehberi
Malatya Rehber Şehir Portalı

Malatya Deprem

Malatya Deprem

Malatya deprem, 24 Ocak 2020 de Elazığ ‘da meydana gelen ve Malatya ‘yı da etkileyen merkez üssü Elazığ ili Sivrice ilçesi olan 6.8 ‘lik depremin Malatya ‘da çekilen görüntülerini yayınlıyoruz. Depremde hayatını kaybeden 41 kişiye Allah ‘tan rahmet yakınlarına da sabır ve başsağlığı diliyoruz. Binin üzerinde yaralının olduğu depremi Rabbim bir daha ne Malatya ‘ya nede Türkiye ‘nin herhangi bir bölgesine göstermesin.

Malatya Depreminin Güvenlik Kamerası Görüntüleri

Elazığ Sivrice merkezli 6.8 büyüklüğündeki depremin şiddetli hissedildiği Malatya’nın Pütürge ilçesinde, derin yarıklar oluştu. Elazığ Sivrice’de 24 Ocak saat 20.55’te 6.8 büyüklüğünde meydana gelen deprem, birçok kentte hissedilirken, Malatya’da da can ve mal kaybına yol açtı. Depremin şiddetli hissedildiği Malatya‘nın Pütürge ilçesine bağlı Orman içi Mahallesi’ndeki tarım arazisinde deprem nedeniyle derin yarıklar oluştuğu görüldü. 1 ve 2 metre aralıklı yarıklar, yaklaşık 5 kilometrelik alanda bulunuyor.

 

Malatya Deprem Büyük Baharatçı A.V.M

 

Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depreme ilişkin MOBESE görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde deprem anında birçok kişinin panik içinde binalardan açık alanlara kaçması yer aldı.

Malatya ve Elazığ da depremden zarar gören konutların büyük bir bölümü ilk etapta yıkılarak, zarar görenlere gerekli kira yardımı yapıldı ve hızla deprem konutlarının inşaatları yükselmeye başladı. Kısa zamanda bitirilen bir çok konut depremzedelere teslim edilirken, kalan konutların bitirilmesi ve teslim aşamasına geldiği de yetkililer tarafından açıklandı.

Büyük Sivrice depreminin vurduğu illerin başında gelen Malatya’da depremzedeler için inşa edilen konutlar bitirilerek, teslim edilme aşamasına geldi. Battalgazi ilçesinde de yapılan bin 999 konuttan 678’i kısa süre sonra hak sahiplerine teslim edilecek.

Büyük Sivrice depreminin vurduğu illerin başında gelen Malatya’da depremzedeler için inşa edilen konutlar bitirilerek, teslim edilme aşamasına geldi. Battalgazi ilçesinde de yapılan bin 999 konuttan 678’i kısa süre sonra hak sahiplerine teslim edilecek.

24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki yıkıcı deprem sonrası evlerin büyük hasar gördüğü Malatya’da depremzedeler için yapılan konutların birçoğu tamamlandı. Kent genelinde 5 bine yakın TOKİ Konutu inşa edilirken, Battalgazi ilçesinde de Orduzu Mahallesi’nde bulunan Gelincik Tepesi mevkiinde bin 999 konut inşa edildi. Yatay mimari ve modern bir şekilde yapılan konutlar teslim edilme aşamasına gelirken, Battalgazi Belediyesi tarafından da bölgenin alt ve üst yapı çalışmaları son sürat devam ediyor. İnşası süren deprem konutlarıyla birlikte Malatya’ya yeni alt merkezler kazandırılıyor. Tüm sosyal donatı alanları ile birlikte inşa edilen bu konutlar zeminin sağlamlığından dolayı yüksek şiddetli depremlere karşı da dayanıklılığı ile dikkat çekiyor.

 

Malatya deprem

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ