20.01.2021 - Malatya Şehir Portalı & Firma Rehberi
Malatya Portal ~ Firma Rehberi

Xiaomi Mi Band 5’in şarjdayken patladığı iddiası

  • Ekonomi
  • 09 Ocak 2021
  • Xiaomi Mi Band 5’in şarjdayken patladığı iddiası için yorumlar kapalı
  • 31 KEZ OKUNDU

Xiaomi’nin sevilen cihazları arasında yer alan ve akıllı bileklikler arasında da en çok tercih edilenlerden olan Mi Band 5 için bir iddia ortaya …

Xiaomi Mi Band 5’in şarjdayken patladığı iddiası

Xiaomi’nin sevilen cihazları arasında yer alan ve akıllı bileklikler arasında da en çok tercih edilenlerden olan Mi Band 5 için bir iddia ortaya atıldı. Xiaomi Mi Band 5 şarjda takılıyken aniden patladığı söyleniyor ve olay hakkında zarar görmüş bilekliğin görselleri paylaşıldı.

Xiaomi Mi Band 5 patladı iddiası

Elektronik cihazların şarjda unutulması ya da elektrik kaçağının olması gibi sebeplerle patladığını ya da yandığını biliyoruz. Akıllı bileklik ya da saatler için böyle bir olayın yaşandığını ise hiç duymamıştık. Daha önce Xiaomi telefonların şarjdayken patladığı haberlerini okumuştuk. Şimdi ise ilginç bir şekilde Reddit üzerinden paylaşılan olayda Xiaomi’nin sevilen akıllı bileklik serisinin son üyesi olan Mi Band 5’in patladığı söyleniyor.

Şu an için bir iddia olarak gündeme gelen patlama Michele Costa adlı bir Mi Band 5 kullanıcısının paylaştığı fotoğraflar ile ortaya çıktı. Tamamen yanmış ve tahrip olmuş bir Mi Band 5’i gösteren fotoğraflar, cihazın şarjdayken bu hale geldiği notuyla paylaşıldı.

Cihaz şarjdayken bir anda yanmaya başladığını söyleyen kullanıcı gayri ihtiyari cihazı yere atıp söndürmek için üstüne basmış, fotoğraflardaki ekran kırığının ise sebebinin bu olduğu aktarılıyor.

Patlamanın henüz hangi sebeple olduğu bilinmiyor olsa da yürütülen tahminlerde cihazın donanımsal bir sorun sebebiyle patlamış olabileceği söyleniyor. Olayı Reddit üzerinden paylaşan Costa, Mi Band 5’ini orijinal şarj aleti ile şarj ettiğini söylüyor. Kullanıcı Amazon üzerinden satın aldığı cihazını, Xiaomi ile bağlantıya geçtikten sonra iade ettiğini belirtiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ