13.04.2024 - Malatya Şehir Portalı & Malatya Firma Rehberi

İncili Köşk Anaokulu

Adres
Turgut Özal Mah. Dua Sok No:18, 44900 Yeşilyurt/Malatya
Telefon
Faks
0534 870 50 13
Whatsapp
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

İncili Köşk Anaokulu

İncili Köşk Anaokulu olarak yıl boyu çocuk konusunda uzman akademisyenlerce velilere yönelik seminer, konferans, psikodrama ve ana-baba okulu çalışmaları yapılmaktadır.

Eğitim danışmanlarımız ve çocuk gelişimi uzmanlarınca çağdaş normlarda (çocuk gelişimi ve eğitimi ile ilgili tüm yenilikler izlenerek) her yaş düzeyine uygun olacak şekilde yıllık olarak planlanan ancak haftalık ve günlük olarak izlenen eğitim programları tüm sınıflarımızda uygulanır. Programımızda AKTİF EĞİTİM, ve ÇOKLU ZEKA sistemi uygulanmakta olup, bu program gereği çocuklarımızca üretilen projeler her ay sergilenir ve ailelerle paylaşılır. Aktif eğitim sisteminde çocuklarımızın bilişsel, sosyal, bedensel, dil ve duygusal gelişimleri desteklenirken, onları yaşama hazırlayacak, çevreyle ve yaşıtlarıyla uyumlarını artıracak, onları bilinçlendirecek, meraklarını tatmin edecek bilgiler verilmektedir.

Eğitim programlarımızda konular basitten karmaşığa, somuttan soyuta giden bir sıra izler. Çocuklarımız gün boyu dönüşümlü olarak bir hareketli bir durağan etkinliğe katılırlar. Dikkat süreleri göz önüne alınarak etkinlikler kısa aralıklarla değişmektedir.

Rehberlik

Oryantasyon Çalışmaları:

Çocukların evden ve ailelerinden ilk ayrılık deneyimlerini en sağlıklı şekilde yaşamaları için oryantasyon çalışmaları yapılmaktadır. Bu süreçte çocuğun okul ortamına ve öğretmenine yavaş yavaş alışması, güven duyması ve ihtiyaçlarını annesi dışında bir başka yetişkinin de karşılayabileceğini deneyimlemesi için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmalar sırasındaki gözlemler aileler ile paylaşılmakta ve çocuğun ev yaşantısı, doğum bilgileri ayrıntılı bir şekilde aileler tarafından edinilmektedir. Bu süreçte problem yaşayan öğrencilere ve velilere gerekli destek ve yönlendirmeler yapılmaktadır.

Gözlem ve Raporlama:

Tüm çocuklarımız psikoloğumuz tarafından sınıf ortamında gözlemlenir. Oyun ortamında arkadaş ilişkileri, aldığı roller, benimsediği davranış kalıpları, kurallara uyma düzeyi, sosyal becerileri, iletişim düzeyleri, dikkat süresi, sorumluluk alma, paylaşımcılık gibi birçok özelliği hakkında bilgi edinilir. Bu bilgiler ışığında gerekli durumlarda çocuklarla bireysel çalışmalar yapılmaktadır.

Malatya Hizmet veren İncili Köşk Anaokulu ve Kreş olarak bu tür süreçler sürekli takip edilmektedir.

Sağlık

İncili Köşk Anaokulu olarak çocuklarımızın sağlıklı olmaları en az anne babalar kadar okulumuz için de önemlidir. Hepimiz biliriz ki, çocuklar sağlıklı oldukları zaman çok daha iyi öğrenir, neşeli olur ve okulun onlara sağladığı imkanlardan keyif alırlar.

Ancak şu da unutulmamalıdır ki, özellikle çocuk hastalıklarının en yoğun geçirilme yaşı olan 3 – 6 yaş döneminde olan çocuklarımız, okula başladıkları ilk yıl sosyal hayatın bünyelerine getirdiği farklılıklarla daha sık hastalanabilirler. Bu dönemi sizlerin ve okulumuzun ortak hassasiyetleri ile aşabileceğimizi  düşünüyoruz.

Bunun için ailelerimizin; ateşlenme, bulaşıcı hastalık, soğuk algınlığı olan çocuklarımızın mutlak suretle evlerinde istirahat etmelerini sağlamaları ve okula bilgi vermeleri gerekmektedir.

Çocuklarımızın sağlıklarını korumak amacı ile okulumuzun tüm alanları gün içinde düzenli olarak hijyenin süresini ve  içeriğini arttıran özel dezenfektanlarla temizlenmektedir.

Her ders saati sonrası sınıflarımız havalandırılmaktadır.

Çocuklarımızın kullandığı oyuncaklar ve tüm materyaller düzenli olarak dezenfekte edilmektedir.

Çocuklarımızın okul saatinde kullanması gereken vitamin veya farklı ilaçları olması durumunda kullanma nedeninizi ve ilacın dozunu, saatini mutlaka öğretmeninize yazılı olarak bildiriniz. Okulda kullanılan tüm ilaçlar, resmi ilaç defterinde kayıt altına alınmaktadır.

Sizin bilginiz dışında okulda çocuklarımıza herhangi bir ilaç kesinlikle verilmeyecektir.

Servis

İncili Köşk Anaokul ve Kreş olarak Malatya merkezde ikamet eden tüm öğrencilerimiz, Yakınca, Fahrikayahan, Üniversite şubelerimize öğrenci servis taşımacılığı yapılmaktadır. Servislerim günlük temizlik yanı sıra son model araçlarımız ile taşımacılığımız devam etmektedir. Tüm koltuklarımız güvenlik kemer uygulaması bulunmaktadır.

Sabah belirli saatler içerisinde öğrencilerimiz 08:00 okulda olacak şekilde evlerinden Servis Ablası nezaretinde okulumuza gelmektedirler.
Tüm yolculuk boyunca servislerimiz uydu ile takip edilmekte olup, siz değerli velilerimizin içiniz rahat edecek şekilde taşımacılık hizmetimiz bulunmaktadır.

Öğrencilerimiz saat 17:00 servislerinde olacak şekilde Kreş öğretmenleri nezaretinde servislerine bindirilmektedir. Öğrencilerimiz evlerine bırakılmadan önce sizleri arayıp bilgi verilmektedir. Velilerimiz servis gelmeden kesinlikle öğrencilerimiz dışarı çıkartılmamakta, tüm servislerimizde sizlerle iletişime geçilebilmesi için İncili Köşk Anaokulu ve Kreş Servis Bilgilendirme hattı bulunmaktadır.

Fahrikayahan Şubesi: Turgut Özal Mah. Dua Sok No:18, 44900 Yeşilyurt/Malatya

Üniversite Şubesi: Üniversite Mah. Sabah Sok No:6/1 Battalgazi Malatya

Yakınca Şubesi: Yakınca Mah. Yakınca Cad No:26/1 Yeşilyurt / Malatya

İncili Köşk Anaokulu İncili Köşk Anaokulu İncili Köşk Anaokulu

Henüz video eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ