13.04.2024 - Malatya Şehir Portalı & Malatya Firma Rehberi

Malatya Afad

Malatya Afad

Malatya Afad ; Malatya Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ‘nün web sitesi hakkında birkaç kelam etmek istedik sadece. Ülkenin 11 ili büyük bir felaketten geçeli 12 Ay oldu ve çalışmalara baktığımızda Malatya geneli için, 1 Adet yerinde dönüşüm başlamadı, 1 adet güçlendirme resmi olarak başlamadı, 12 ay oldu 1 adet Toki Deprem Konutu teslim edilmemekle birlikte 5.kez kura ertelemesine gidildi. Yani kısacası enkazlar içerisinde bir kent düşünün, asayiş bitmiş, karanlık sokaklarda kalmış ve yetkililerinde birşey bilmediği veya anlatmak istemediği bir durum içerisinde yıkık Malatya.

Tüm bu sorunların yanısıra dikkatimizi çeken en önemli unsur ise Devletin en büyük kurumlarından biri olan İl Afet Ve Acil Durum Müdürlüğü ‘nün bilgilendirme yöntemi. Depremden 1 ay sonra takip etmeye başladığımız AFAD Web Sitesi duyurular bölümü. Aşağıdaki resimde göreceğiniz üzere 08 Aralık 2022 tarihinde kalmış bir devlet kurumunun en önemli sitelerinden biri. En son duyuru 2022 yılı sonu itibari ile yapılmış ve o tarihten itibaren hiçbirşey olmamış gibi 12 ay boyunca devam ediyorlar.

Merak ettiğimiz konu; günlük, haftalık hatta aylık olarak takip edip güncelleyecek, halkı bilgilendirecek bir personele mi sahip değilsiniz ? Yoksa Malatya Afad ‘a kadar gelip yüzümüzü görmek için mi böyle yapıyorsunuz ? Gerçi 5-6 kez gelmemize karşı yine hiçbirşeye ulaşamadık ama olsun!

Devlet Kurumu olduğunuz için kabulleniyoruz sadece… Fakat işini yapmayan her memur, her amir, işini takip etmeyen her devlet görevlisinden de gün gelince bunların acısının çıkacağını belirtmek isteriz.

 

Malatya Afad

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ